szukaj

Shopping cart
0,00 zł

Bluza robocza jako element ubioru pracowników poza względami estetycznymi stanowi podstawową ochronę, przed brudem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ale zwiększa ona także poziom bezpieczeństwa w zależności od wykonywanej pracy. Bluzy robocze najczęściej są wykonane z materiałów takich jak bawełna, materiały syntetyczne oraz ich mieszanki. Mocne bluzy robocze posiadają także specjalne wstawki wszywane w miejscach newralgicznych i narażonych na szybsze zużycie (łokcie, pod pachami lub na plecach). Odzież robocza BHP najczęściej wzmacniana jest materiałami typu: Cordura, Nylon i Poliester.

Producenci odzieży roboczej projektują bluzy robocze w taki sposób aby jej użytkownik miał swobodę ruchów, a także wystarczającą ochronę.

Letnie bluzy robocze zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe otwory lub specjalnie zaprojektowane wywietrzniki aby poprawić wentylację. W przypadku zimowej odzieży BHP stosuje się grubsze materiały oraz dodatkowe ocieplenia.
Niezależnie od tego na jaką porę roku przewidziana jest bluza robocza zazwyczaj większość posiada funkcjonalne kieszenie umiejscowione w najbardziej potrzebnych i ergonomicznych miejscach. Kieszenie w bluzach ochronnych bardzo często są zabezpieczone dodatkowo guzikami lub suwakami, które chronią zawartość kieszeni.

Oferujemy również odblaskowe bluzy robocze, które posiadają elementy odblaskowe lub w całości są wykonane z tkanin o jaskrawym kolorze. W połączeniu z dodatkowymi elementami odblaskowymi odzież robocza znacząco poprawia widoczność pracowników drogowych czy budowlanych.

Wyświetlanie wszystkich 17 wyników